דף הבית » על הפודקאסט

על הפודקאסט

אמ;לק
ילדי טבע – פודקאסט לילדים בנושא טבע וגיאוגרפיה. בשפה פשוטה אך מאתגרת. להאזנה משפחתית. נכתב לגילאי 4+ וגם להורים. כותב ומגיש, עמרי גלבר.


נעים מאוד, עמרי גלבר.
יוצר, כותב ומגיש את פודקאסט ילדי טבע – פודקאסט לילדים בנושא טבע וגיאוגרפיה.

קצת עלי
בן 40, נשוי לנועה ואב לתמר, הדר ושקד. גר בישוב יד חנה (חוסך לכם את החיפוש: מזרח עמק חפר, ליד כפר יונה/בת חפר).
את הפודקאסט התחלתי לכתוב מתוך רצון להנגיש עלומות אהובים: עולם הטבע ועולם הגיאוגרפיה.
זאת תוך תקווה שהיכרות שכזאת תוביל להערכה, לפליאה ואולי גם קצת לשימור של המקום המטריף והמטורף הזה שנקרא כדור הארץ.

במהותי איש תוכנה, בעל תואר שני במנהל עסקים. את ההשראה לפודקאסט ולנושאים בו ספגתי מינקות. בן לשני אנשי חינוך מדופלמים, מורי דרך והורים (וגם סבים) מקסימים שלא חסכו מהסברים וסיפורים על כל ציוץ ציפור או פריחת פרח בר. זאת הזדמנות נהדרת להודות להם.

פודקאסט ילדי טבע הינו פודקאסט העשרה ואינו ״פודקאסט אקדמי״ ואינו בא להיות תחליף ללימודים פורמליים. למען האמת, אני נהנה מעובדה זו המאפשרת לי חופש פעולה רב וגם מאפשרת לעשות קצת שטויות.
כל איש/אשת חינוך, פורמלי/בלתי פורמלי אשר מעוניין/ת להשתמש בפודקאסט למטרות חינוך יותר ממוזמן/ת, אדרבא וגם אשמח לשמוע על כך. יחד עם זאת אמליץ להקשיב ולוודא התאמה לפני השימוש. כך או כך השימוש באחריותכם.

תהליך בחירת הנושא מאוד מורכב (לא באמת). אני חושב על נושא שכבר מזמן בא לי להעמיק בו. התחנה הראשונה לרוב תהיה בויקיפדיה ומשם אנדוד אל מעמקי האינטרנט לקריאות ארוכות לתוך הלילה.

ואמנם, טעויות לעולם קורות וגם אני, איני חף מטעויות, תשאלו את אשתי.
אחלק את טעויותי לשני מישורים:

  1. עברית תקנית – כן, עברית שפה קשה. למרות מאמצים עדיין טעויות קורות. לעניות דעתי בפרקים המתקדמים חל שיפור ניכר. בכל מקרה, טעויות אלו מאפשרות להורים המאזינים להיות אקטיבים ולהפגין ידע (כן, כך אני מנחם את עצמי).
  2. עובדות מדעיות – פה אני לא מקל ראש. עובדה שיש ספק כלפיה לא תיכנס, יחד עם זאת מדובר במפעל של בן אדם אחד וטעויות קורות. לשמחתי, לרוב מדובר בטעויות עם משמעות נמוכה. הטעויות ייתוקנו בגאון בעמוד הפייסבוק. אני כן בוחר לרדד נושאים מסוימים שלדעתי לא יתפסו על ידי ילדים ולפעמים ארחיב אליהם בפרק אחר.

לצורך בדיקת העובדות אני נעזר במומחים רבים וכן בבעלי ידע מדופלמים כמו אור אליאסון ממכון ויצמן שסייע, יחד עם סהר רוזנפלד (גיסתי) בכתיבת הפרקים המורכבים (8-10) על התפתחות כדור הארץ.

שוב אודה למשפחתי הקרובה על העזרה והסיוע, בעיקר לביתי הבכורה תמר אשר מהווה מצפן מדויק לכיוון הפרקים. וכמובן…. תודה ענקית לכם המאזינים, ילדים והורים.

תמיד שמח למשוב, העשרה וביקורת, תרגישו חופשי לפנות אלי בעמוד הפייסבוק של הפודקאסט.

זהו. נתראה בפרק הבא!

איך להאזין: